نحوه ی به دنیا آمدن عمربن الخطاب

صهّاک کنیزی حبشی بوده که از آن عبدالمطلب بوده و شترهای او را به چراگاه می برده است.

روزی در اثر ارتباط نامشروع با شخصی به نام نفیل صاحب پسری به نام خطاب شد .

پس از اینکه خطاب به حد رشد رسید ، در اثر ارتباط  نامشروع او با مادر خود (صهّاک) ، دختری به نام حنتمه ، به دنیا آمد .

صهّاک بدلیل ترس از مولایش آن دختر را در پارچه ای پیچیده و بر سر راه گذاشت . هاشم بن مغیره او را یافته و به خانه برد و بزرگ کرد . وقتی حنتمه به حد رشد رسید ، پدرش خطاب او را از هاشم خواستگاری کرده و با او ازدواج کرد و در نتیجه این ازدواج موجودی به نام « عمر » به دنیا آمد .

یعنی خطاب پدر و جد و دایی عمر بوده و حنتمه مادر و خواهر و عمه او بوده است که این نسب به قدری مشهور بوده که در موارد مختلف وارد شده که هر گاه می خواستند عمر را با حقارت خطاب کنند ، می گفتند : « یابن الصهاک الحبشیه » که اشاره به نسب اوست .

منبع : ( بحار الانوار ۳۱/۹۷ و ۱۰۶ )

/ 6 نظر / 148 بازدید
موسسه کتیبه...

بسم رب الله الرحمن الرحیم... موسسه فرهنگی مذهبی کتیبه استان مازندران شهرستان قائمشهر.................................................................. 1- طراحی بنر های زمینه و تبلیغاتی.................................... 2-طراحی پوستر......................................................... 3- هدرها و بنر های سایتی(متحرک و ثابت)....................................................................... 4- طراحی لوگو های متحرک و ثابت........................................................................ 5-طراحی سایت و وبلاگ به صورت حرفه ای.......................................................................... 6- مدیریت سایت و وبلاگ............................................... و همچنین این موسسه قادر به تصویر برداری،میکس و مونتاژ حرفه ای و صدابرداری و صداگذاری حرفه ای از مجالس مذهبی در سراسر استان نیز میباشد................................................................... جهت هماهنگی و اطلاعات بیشتر با شماره 09117779197 فرج الله پور تماس بگیرید.....................................................

س امیری

مادر که می گویم بغضم می شکند.... یاد داستان کوچه که می افتم دردی را به خاطرم می آورد که مرهمی ندارم برایش... هم لینکی عزیز و بزرگوار - منتظر حضور و استفاده از نظرات شما هستیم .

لیلا-ق

سلام بزرگوار عید فاطمی شما مبارکباد درپناه حق سال خوبی داشته باشید ان شالله [لبخند]

mr talabe

سلام دوست من بسیار زیبا بود نسخه عربی یتان را دیدم انشا الله موفق باشید آماده تبادل لینک لطفا خبر دهید